interaktywna wizualizacja 2020b

Multimedialna "Re'Animacja historyczna" - Dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Kultury (program Kultura w sieci) powstała nowa Gra Komputerowa prezentująca średniowieczną Nidzicę. Jest kolejnym działaniem podejmowanym w celu promocji historii regionu. Wcześniej wykonaliśmy stronę www.historia.nidzica.pl opisującą historię naszej ziemi, quest miejski, puzzle multimedialne, historyczną grę planszową do wydruku, tablice historyczne oraz pierwowzór historycznej gry komputerowej, za który otrzymaliśmy certyfikat "Produkt Warmii i Mazur". Gra polegała na zwiedzaniu Neidenburga i zbieraniu liter. Gra "choć pozbawiona możliwości zabijania", spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, dzieci i dorosłych (ponad 90000 wejść). Gra obecnie jest już niestety nieaktywna. Wejście na nią wymagało dość dużej ingerencji w system komputera użytkownika, co znacznie zniechęca odbiorcę. Spowodowane jest to przestarzałym oprogramowaniem nie kompatybilnym z wymogami sprzętowymi obecnej generacji komputerów.
Stworzona od nowa wizualizacja jest dużo atrakcyjniejszą formą prezentacji dawnej Nidzicy, znacznie wpłynie na zainteresowanie historią regionu.
Wizualizacja zawarta w projekcie obejmuje dwie części (miasto i zamek) z możliwością poruszania się po nich jak w grze komputerowej FPS (first person perspective, czyli widok z pierwszej osoby) oraz dodatkowo pozwala na oglądanie zamku i miasta z lotu ptaka z możliwością zbliżania i oddalania się od poszczególnych obiektów.
Finalny produkt to pełna wersja wizualizacji z możliwością regulacji rozdzielczości i jakości obrazu oraz wersja demo, z możliwością zwiedzania niewielkiej części zamku do zamieszczenia również na stronie www.historia.nidzica.pl.

 202008kultura w sieci